Międzynarodowy Dzień Matematyki

dodano: 15 marzec 2017 | drukuj !

                  W dniu 14 marca 2017 roku w naszej szkole świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Matematyki ( 12.03.) oraz Międzynarodowy Dzień Liczby Pi ( 14.03.). Uczniowie klas I i III, pod opieką p. Agnieszki Batko, rozwiązywali zadania testowe udostępnione dzięki Stowarzyszeniu Doskonalenia i Rozwoju 4improve. Pytania obejmowały swoim zakresem nie tylko zagadnienia z zakresu matematyki, ale i nauk pokrewnych. Rozwiązywanie zadań sprawiło naszym uczniom wiele przyjemności, pokazując jasną stronę tej nauki, udowadniając tym samym, że matematyką można się bawić. Hasło przewodnie tegorocznego Dnia Matematyki brzmiało "Pieniądze to nie wszystko". Nasi uczniowie wykazali się kreatywnością, pomysłowością oraz biegłością rachunkową. "Zdrowa rywalizacja" między rocznikami oraz grupami, w celu pozyskania jak największej liczby punktów, pokazała świetną organizację, dbałość o współuczestników i przestrzeganie ustalonych zasad. Gratulujemy uczestnikom i dziękujemy za wspaniałą zabawę z MATEMATYKĄ! 


Finały Powiatowe szkół gimnazjalnych w piłce siatkowej chłopców

dodano: 14 marzec 2017 | drukuj !

                 W dniu 10.03.2017r. w Gimnazjum Publicznym w Gromniku odbyły się finały powiatowe w piłce siatkowej chłopców w ramach mistrzostw szkół gimnazjalnych powiatu tarnowskiego do którego reprezentacja naszej szkoły zakwalifikowała się dwa tygodnie wcześniej. Nasza drużyna wystąpiła w niezmienionym składzie:  Michał Cisoń, Sebastian Zając, Wiktor Kwapniewski, Mikołaj Druzgała, Wojciech Patulski, Krzysztof Radzik, Daniel Rubacha, Szymon Czyż, Michał Augustyński, Adrian Drwiła, Jakub Lech, Dominik Przybyła, Jakub Solak pod opieką P. Marka Siedlika. Do rywalizacji przystąpiły cztery drużyny z gimnazjum z Żabna, Tuchowa, Gromnika i Wierzchosławic. Rywalizowano grając każdy z każdym w jednej grupie. Nasza reprezentacja w stoczyła trzy zacięte pojedynki, przegrywając niestety mecze z Gromnikiem oraz z Żabnem, a wygrywając swój mecz z Tuchowem. Do ostatniego gwizdka czekaliśmy zatem na ostateczne rozstrzygnięcia ponieważ rywalizacja w tym turnieju była tak zacięta, że ostateczny wynik nie był znany do końca. Niestety nasza reprezentacja uplasowała się tuż za podium, przegrywając zaledwie różnicą punktów w setach. Trzeba jednak podkreślić, że rywalizacja była bardzo zacięta, a zajęcie czwartego miejsca naszego gimnazjum w powiecie tarnowskim jest mimo to ogromnym sukcesem, na który złożyła się ciężka praca naszych uczniów, za co należą się im ogromne gratulacje.

Półfinały Powiatowe w piłce siatkowej chłopców

dodano: 08 marzec 2017 | drukuj !

                 W dniu 27.02.2017r. w naszym gimnazjum odbyły się półfinały powiatowe w piłce siatkowej chłopców w ramach mistrzostw szkół gimnazjalnych powiatu tarnowskiego. Reprezentacja naszego gimnazjum w składzie  Michał Cisoń, Sebastian Zając, Wiktor Kwapniewski, Mikołaj Druzgała, Wojciech Patulski, Krzysztof Radzik, Daniel Rubacha, Szymon Czyż, Michał Augustyński, Adrian Drwiła, Jakub Lech, Dominik Przybyła, Jakub Solak pod opieką P. Marka Siedlika przystąpiła do rywalizacji z przybyłymi na zawody zespołami. Rywalizowano w dwóch grupach. Nasza reprezentacja w grupie stoczyła trzy pojedynki, przegrywając mecz z gimnazjum z Żabna, a wygrywając swoje mecze z gimnazjum w Miechowicach  i Woli Radłowskiej po 2:0. Wychodząc z drugiego miejsca w grupie, nasza reprezentacja walczyła o możliwość udziału w finale powiatowym z pierwszą drużyną z drugiej grupy, zespołem z Woli Rzędzińskiej. Po zaciętym pojedynku nasze gimnazjum wygrało ten mecz  2:0 i tym samym z pierwszego miejsca wraz z gimnazjum z Żabna, które wygrało swój mecz w drugim półfinale z Szynwałdem 2:0, znalazło się w finale powiatowym na który z niecierpliwością czekamy. 

Festiwal Nauki 2017

dodano: 08 marzec 2017 | drukuj !

                      1 marca 2017r , Samorząd Uczniowski wraz z nauczycielami zorganizował Festiwal Nauki. Uczniowie mogli wziąć udział w różnorodnych warsztatach, prowadzonych przez nauczycieli i uczniów. Były to zajęcia:

- kulinarne – Pani M. Boryczka -przygotowała jak zwykle pyszne sushi; największym wyzwaniem było jedzenie pałeczkami

- informatyczne – Pani Elżbieta Tomulik i  uczeń Michał Giza, przed którymi programy nie mają tajemnic,

-  fryzjerskie- mistrzynią lokówki i prostownicy była uczennica Klaudia Woźniak,

- plastyczne – Pani Elżbieta Tomulik, która wraz z uczniami stworzyła niezwykłe arcydzieło- będzie je można podziwiać na wernisażu zorganizowanym w CKWP w Wierzchosławicach,

- kreatywne eksperymenty – Pani Anita Stinia i  uczennica Kamila Odbierzychleb – uczniowie samodzielnie wykonywali wybuchający wulkan, ważyli powietrze i mieszali magiczne mikstury,

- kaligraficzne – Pani Agnieszka Adamczyk – jak zwykle wyczarowywała piękne litery w rękach uczniów – będzie wystawa dzieł !!!!!

- teatralne – Pani Agnieszka Adamczyk ćwiczyła uczestników w niezwykłych rolach – po takich warsztatach- deski wszystkich teatrów stoją otworem

- nieocenione były rozgrywki FIFA – podziwiamy Pana Dyrektora za „ wytrzymałość słuchową”- zajęcia prowadzili uczniowie: Dariusz Kwiek, Szymon Czyż i Mateusz Kwapniewski,

- talenty taneczne rozwijała Klaudia Moskal na kinekcie a także Laura Soboń,  Gabriela Ściurko i Oliwia Nosek, które zorganizowały pokaz zumby,

Zorganizowaliśmy ( Pani A.Stinia wraz z uczennicami: Marcelą Padło, Oliwią Musiał, Aleksandrą Zabawą,  Reginą Gubernat, Gabrielą Golec Joanna Golec , Kamila Odbierzychleb) 4 tury podchodów . Uczestnicy liczyli schody, szukali Sahary, zielonego ludka , pierwiastków. Na każdego czekała słodka nagroda za wysiłek.

 Nie mogło zabraknąć emocji sportowych. Zawody przeprowadzili:

- rozgrywki szachowe – Pan Krzysztof Kapłoński, mistrzem okazał sią Karol Nosek

- rywalizacja w ping -pongu, to domena Pani Agnieszki Radwańskiej – zwycięzcą został Adam Zdeb

- turniej żonglerki piłką przeprowadził Pan Marek Siedlik – niepokonanym żonglerem został Wiktor Kwapniewski.

W trakcie festiwalu wszyscy uczniowie mogli uczestniczyć w szkoleniu z pierwszej pomocy, zorganizowanym przez uczestników projektu „Równać szanse” ze Stowarzyszenia Oświatowego „Horyzont”  Klaudię Nowicką, Zuzannę Plichtę i Aleksandrę Zabawę, które ćwiczyły pod opieką Pani Anny Odbierzychleb.

Wyjątkowymi gośćmi  byli zaproszeni przez Dawida Knapika wybitni przedstawiciele Unii Tarnów: żużlowiec Jakub Jamróg i jego trenerzy Mirosław  Cierniak  i  Paweł Baran .

Festiwal jak co roku był pełen emocji i niespodzianek. Zapraszamy na następny.

 

Tłusty czwartek

dodano: 24 luty 2017 | drukuj !

                       Tradycji Tłustego Czwartku nie mogło zabraknąć w naszym gimnazjum. 23 lutego, w szkolnej kawiarence odbył się konkurs jedzenia pączków na czas. Rywalizowało 11 zawodników. Niepokonanym - już po raz trzeci – okazał się DAWID NEPELSKI, który w dwóch,  półtora minutowych rundach  zjadł 6 pączków. GRATULUJEMY !!!!

Losowe zdjęcie

Kontakt

Adres:
Gimnazjum im. Jana Pawła II
w Wierzchosławicach
33-122 Wierzchosławice

Sekretariat:
czynny od poniedziałku do piątku:
w godzinach 7:30-15:30

Telefon:
14 6797342
wew.20 - sekretariat
wew.25 - fax
wew.22 - pokój nauczycielski
wew.23 - pedagog
wew.21 - intendent

E-mail:
sekretariat@gimwie.edu.pl
BIP