27 maja 2016 dniem wolnym od zajęć dyd.-wych.

dodano: 25 maj 2016 | drukuj !

W tym dniu czynna będzie świetlica szkolna dla wszystkich uczniów.

Autobusy dla uczniów dojeżdżających:

I - Ostrów, Bogumiłowice, Mikołajowice, Sieciechowice, Łętowice: Wyjazd: 8:00

II - Komorów, Rudka, Bobrowniki Małe, Dwudniaki: Wyjazd: 8:00

III Gminny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II

dodano: 19 maj 2016 | drukuj !

16 maja 2016r. odbył się III Gminny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II pod hasłem „ Przedzieraj się, szukaj, nie ustępuj”.

Wzięły w nim udział dwuosobowe drużyny ze szkół podstawowych:

• Karolina Jachimek i Mateusz Niedojadło -  SP Bogumiłowice
  •  Rozalia Cisoń i Michał Wiśniewski  - SP Łętowice
  • Gabriela Gleisner i Kacper Brongiel  - SP Ostrów
  • Agnieszka Frączek i Martyna Skóra – SP Wierzchosławice

Tematyką konkursu była biografia Naszego Patrona ale także historia Gwardii Szwajcarskiej i samego państwa Watykan. Zmagania uczniów miały charakter gry planszowej. Uczestnicy decydowali czy odpowiadają na pytania za 1, 2 czy 3 punkty. Mogli również skorzystać z rzucenia wyzwania przeciwnikom lub opcji  Most, dzięki której zyskiwali dodatkowe pytanie zadane przez wybranych przeciwników. Zatem uczniowie musieli wykazać się nie tylko wiedza ale również zdolnościami strategicznymi.

Oprócz odpowiadania na pytania, nasi goście wykonywali na czas zadania w postaci układania puzzli z herbem Watykanu i rozsypanego cytatu, rozwiązywali krzyżówki, „ubierali” Gwardzistę Papieskiego w jego codzienny strój i uzbrojenie a także musieli wykazać się umiejętnościami z zakresu gry w piłkę nożną . Do tej  konkurencji zgłosił się również   Gość specjalny- wójt Gminy Wierzchosławice- Pan Zbigniew Drąg, a także nasz ksiądz katecheta – Janusz Wszołek. Czasy obydwu zawodników były godne podziwu. By wygrać konkurs, drużyna musiała zdobyć 20 punktów. Jako I udało się to drużynie z Ostrowa. Następnymi były drużyny z Bogumiłowic, Wierzchosławic i Łętowic.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy ogromnej wiedzy i dziękujemy za udział w naszym konkursie.

<<<ZDJĘCIA Z WYDARZENIA>>>

Zebrania z Rodzicami Uczniów klas 1-3 w dniu 19.05.2016r.

dodano: 17 maj 2016 | drukuj !

SZANOWNI PAŃSTWO,

RODZICE UCZNIÓW KLAS I, II i III

Serdecznie zapraszam na zebrania z Wychowawcami klas w dniu 19 maja 2016r. godz.17,00

KLASA  IA -  SALA NR 3  -  wychowawca   ELŻBIETA ZEGAR
KLASA  IB -  SALA NR 8 -  wychowawca   KATARZYNA SŁUPEK-KARPIEL
KLASA  IC -  SALA NR 5 - wychowawca   MAGDALENA MÓL

KLASA  IIA -  SALA NR 9  -  wychowawca   MAGDALENA MIZEREK
KLASA  IIB -  SALA NR 2 -  wychowawca   AGNIESZKA RADWAŃSKA
KLASA  IIC -  SALA NR 13 - wychowawca   EWA PIĄTEK
KLASA  IID - SALA NR 18  - wychowawca  ELZBIETA TOMULIK

KLASA  IIIA -  SALA NR  16  - wychowawca  MAREK PODRAZA
KLASA  IIIB -  SALA NR  17- wychowawca  MAREK SIEDLIK
KLASA  IIIC -  SALA NR 6 – wychowawca   ANITA STINIA
KLASA  IIID -  SALA NR 11- wychowawca  MARTA BORYCZKA

W tym dniu istnieje możliwość konsultacji Rodziców ze wszystkimi Nauczycielami

Jednocześnie Przewodnicząca Rady Rodziców zaprasza na zebranie Radę Rodziców o godz. 16,30 w sali nr 7 (kawiarenka)

Halina Włodarczyk

Dyrektor Gimnazjum im. Jana Pawła II
w Wierzchosławicach

Dni Otwarte dla uczniów Szkół Podstawowych.

dodano: 04 kwiecień 2016 | drukuj !

W dniach 21  i 31 marca 2016 w naszej szkole odbyły się zajęcia przygotowane dla uczniów Szkół Podstawowych  z terenu Gminy Wierzchosławice. Nasi goście zostali podzieleni na kilkuosobowe grupy, które pod opieką uczennic z klas drugich, uczestniczyły w przygotowanych dla nich mini lekcjach. Odbyły się następujące zajęcia:

• Chemiczno – fizyczne, podczas których Panie Ewa Piątek i Katarzyna Słupek – Karpiel przeprowadziły różne doświadczenia i objaśniały między innymi tajniki produkcji złota,

• Geograficzne – podczas nich młodzież wraz z Panią Anitą Stinia sprawdzała swoją wiedzę przyrodniczą w formie gry planszowej z niespodziankami. Każdy uczestnik miał do „przejścia” 5 miast by ostatecznie dotrzeć do stolicy. Po drodze czekały na nich różne „przygody”.

• Z języka angielskiego- w ich trakcie Pani Agnieszka Ożóg – Ahmed rozwijała w formie zabaw umiejętności językowe naszych gości,

• Plastyczne – w Sali nr 11 pod opieką Pani Elżbiety Tomulik młodzież wykonywała swoje prace w technice monotypii. Rysunki były niepowtarzalne, ponieważ każdy inspirował się słyszaną w sali muzyką,

• Teatralne – tutaj pani Agnieszka Adamczyk kształtowała zdolności teatralne uczestników poprzez demonstrowanie różnych ról i zabawy sceniczne

• Taneczne –podczas nich nasze uczennice z klas trzecich prezentowały przygotowane pod opieką Pani Magdaleny Mizerek układy chorograficzne a następnie uczyły ich naszych gości,

By uczniowie nie opadli z sił w trakcie tak intensywnych zajęć,  mogli skorzystać z poczęstunku  w postaci wspaniałych rogalików oraz pięknie podanych owocowych jeżyków przygotowanych przez nasze Panie Kucharki. Wszyscy dobrze się bawili a czas na zajęciach płynął wyjątkowo szybko.

Życzenia

dodano: 22 marzec 2016 | drukuj !

Drodzy Rodzice i Uczniowie,

Radosnych Świąt Wielkanocnych

smacznego jajka, zdrowia i pogody ducha,

rodzinnej atmosfery i mokrego dyngusa