Zebrania z Rodzicami Uczniów klas 1-3 17.11.2016

SZANOWNI PAŃSTWO,

RODZICE UCZNIÓW KLAS I, II i III

Serdecznie zapraszam na zebrania w dniu 17 listopada 2016r. według poniższego harmonogramu:

1. KLASY I-III   - GODZ. 17,00- SPOTKANIA Z WYCHOWAWCAMI KLAS

KLASA  IA -  SALA NR  17  - wychowawca  MAREK SIEDLIK
KLASA  IB -  SALA NR  6 - wychowawca  ANITA STINIA
KLASA  IC -  SALA NR 16 – wychowawca   AGNIESZKA OŻÓG-AHMED

KLASA  IIA -  SALA NR 3  -  wychowawca   ELŻBIETA ZEGAR
KLASA  IIB -  SALA NR 8 -  wychowawca   KATARZYNA SŁUPEK-KARPIEL
KLASA  IIC -  SALA NR 5 - wychowawca   MAGDALENA MÓL

KLASA  IIIA -  SALA NR 9  -  wychowawca   MAGDALENA MIZEREK
KLASA  IIIB -  SALA NR 2 -  wychowawca   AGNIESZKA RADWAŃSKA
KLASA  IIIC -  SALA NR 13 - wychowawca   EWA PIĄTEK
KLASA  IIID - SALA NR 18  - wychowawca  ELZBIETA TOMULIK

Dyrektor Gimnazjum

Halina Włodarczyk

Złaz patriotyczny - Łowczówek 2016

dodano: 10 listopad 2016 | drukuj !

Po raz kolejny młodzież Gimnazjum im. Jana Pawła II  wzięła udział w Złazie Szlakami Legionistów do Łowczówka, który odbył się 04.11.2016r. Celem 28 Złazu było uczczenie pamięci o pochowanych tam bohaterach, uczestnikach Bitwy pod Łowczówkiem, rozegranej w dniach 22-25 grudnia 1914 roku. Aby choć przez chwilę wyobrazić sobie jak smutne i tragiczne musiały być dla polskich legionistów Święta Bożego Narodzenia, które przyszło im obchodzić w ponurych okopach. Danina krwi, którą wtedy złożono przyczyniła się do odzyskania przez  Polskę  niepodległości  11 listopada 1918 roku. W przeddzień Święta Niepodległości warto o tym pamiętać. W Złazie wzięło udział 60 osób w tym 4 opiekunów,  w składzie Anna Rajski, Marta Boryczka , Agnieszka Radwańska, Marek Siedlik. O godzinie 1100 na cmentarzu wojennym nr 171 w Łowczówku odbyły się oficjalne uroczystości, połączone z krótką modlitwą, zapaleniem świeczek oraz rozdaniem nagród za liczny udział w Złazie oraz coroczny konkurs wieńców w którym nasza szkoła cyklicznie dzieże udział, a w tym roku zajęła zaszczytne 3 miejsce. Po zakończeniu uroczystości reprezentacja naszego gimnazjum zeszła do Pleśnej, skąd autobusami odjechała do Wierzchosławic.

„Europa in der Schule”

dodano: 10 listopad 2016 | drukuj !

„Europa in der Schule” to jeden z najstarszych konkursów europejskich kierowany do uczniów wszystkich grup wiekowych oraz typów szkół w Europie. W zmaganiach uczestniczyło dotychczas 80 tysięcy uczniów z 30 krajów. Konkurs jest organizowany dzięki inicjatywie pana Manfreda Däuwela, przewodniczącego konkursu oraz członka zarządu Europa - Union w Nadrenii - Palatynacie. Laureatką tegorocznej 63 edycji konkursu w  swojej kategorii wiekowej, który  przebiegał pod hasłem „Żyć wspólnie w pokoju” została nasza absolwentka uczennica byłej klasy IIId  Aleksandra Rzepa.

Oficjalna gala rozdania nagród odbyła się 25 października 2016 r. W uroczystości rozdania nagród uczestniczyli zaproszeni goście: pan Manfred Däuwel, pan Dawid Chrobak - Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn, pan Jerzy Pantera – były Kurator Oświaty, pani Dagmara Niziołek – Dyrektor  Samorządowego Centrum Edukacji w Tarnowie.

Aleksandrze serdecznie gratulujemy! Zapraszamy do udziału w 64 edycji konkursu, którego myślą przewodnią jest Zjednoczona w różnorodności – Europa pomiędzy tradycją a nowoczesnością.

Wyjazd uczniów do stolicy Unii Europejskiej

dodano: 02 listopad 2016 | drukuj !

W dniach 14.-18. października 2016r. uczniowie naszego gimnazjum brali udział w wizycie studyjnej w Brukseli i Brugii. Wyjazd ten odbył się na zaproszenie deputowanego do Parlamentu Europejskiego Edwarda Czesaka. Uczestnikami spotkania z przeszłością i przyszłością Europy byli Regina Gubernat i Karol Nosek. Uczniowie ci zostali nagrodzeni za wyniki w nauce i działalność na rzecz środowiska szkolnego. W programie wyjazdu było zwiedzanie zabytków brukselskiej starówki, której symbolami są Dom Króla i słynny chłopczyk Manneken pis. W kolejnym dniu młodzież udała się do Brugii zwanej „Wenecją Północy”. Wraz  z przewodnikiem i opiekunami zwiedzali zabytki średniowiecznego miasta- jednego z hanzeatyckich centrów. Punktem kulminacyjnym wizyty był jej ostatni dzień, w którym odwiedzili Parlament Europejski poznając jego historię i współczesny sposób działania. Miało tam miejsce również spotkanie z europosłem Edwardem Czesakiem. Uczestnicy wyjazdu mieli również okazję do nawiązania znajomości z rówieśnikami z innych szkół regionu małopolskiego. Wizyta była pełna niezapomnianych wrażeń i znakomitą okazją do pozyskania nowych doświadczeń.

Red. mgr Anita Stinia

31.10.2016 i 01.11.2016 dniami wolnymi od zajęć dyd.-wych.

dodano: 28 październik 2016 | drukuj !

31.10.2016r. od godz.8,00 czynna będzie świetlica szkolna dla wszystkich uczniów.

Autobusy dla uczniów dojeżdżających:

I - Ostrów, Bogumiłowice, Mikołajowice, Sieciechowice, Łętowice: Wyjazd: 7:15

II - Komorów, Rudka, Bobrowniki Małe, Dwudniaki: Wyjazd: 7:15

Losowe zdjęcie

Adres:
Gimnazjum im. Jana Pawła II
w Wierzchosławicach
33-122 Wierzchosławice

Sekretariat:
czynny od poniedziałku do piątku:
w godzinach 7:30-15:30

Telefon: